Spausdinti

Gyventojams pradedamos grąžinti mokesčių permokos
Mano pinigai
2011.04.04 11:26
Elektroniniu būdu praėjusių metų pajamas deklaravusiems gyventojams nuo šiandien pradėtos grąžinti mokesčių permokos, praneša Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

Pirmadienį pirmąjį milijoną turėtų gauti apie 2.000 mokėtojų, t.y. vidutiniškai apie 500 Lt vienam mokėtojui.

„Šiandien mokesčio permokos sulauks tie gyventojai, kurie teisingai užpildė ir pateikė gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas, naudodamiesi VMI Elektroninio deklaravimo sistema. Nors lėšas gyventojams, pasinaudojusiems Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme nustatytomis lengvatomis, privaloma grąžinti iki liepos 31 dienos, VMI permokas šiemet vėl pradeda grąžinti kur kas anksčiau“, - pažymi Vilma Vildžiūnaitė VMI prie FM viršininko pavaduotoja.
VMI duomenimis, iš viso šiemet jau pateikta beveik 360.000 tūkst. gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų, iš kurių apie 92% – elektroninės. Praėjusiais metais VMI sulaukė 825.000 deklaracijų.

Mokesčio lengvatomis pasinaudoti bei pajamų mokesčio permoką gali susigrąžinti tie gyventojai, kurie sumokėjo pensijų įmokas į pensijų fondus, taip pat už studijas aukštosiose mokyklose už pirmąjį aukštąjį išsilavinimą, sumokėjo palūkanas už paimtą kreditą vienam gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti, sumokėjo gyvybės draudimo įmokas.

Lengvata gali pasinaudoti ir tie, kurie per metus pasinaudojo ne visu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu, nepasinaudojo papildomu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu už auginamus vaikus ar 2004-2008 metais įsigijo kompiuterį su programine įranga ir/ar sumokėjo už interneto prieigos įvedimą.

VMI taip pat primena, kad pateikti deklaracijas privalo gyventojai, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą, ūkininkai, mokesčių mokėtojai gavę pajamų už parduotą įvairų turtą, laimėję loterijose, žaisdami azartinius žaidimus, gavę dovanų už daugiau nei 8.000 Lt (o iš artimųjų – daugiau nei už 10.000 Lt).