Patarimai
window.location = "http://www.1freehosting.com/ip-connection-limit-exceeded.html?manoindelis.lt"
Vilniaus birža
Pakilo 12,09%
Nekito 76,92%
Nukrito 10,99%
Kilo/krito
Pakilo%Kaina
Nukrito%Kaina
Apyvartos
TEO1L 13068.20
KBL1L10697.40
VBL1L10599.10
SAB1L8778.54
PTR1L8466.77
Indeksai
EURIBOR6* 0,18-1,14%
* data 2014.12.18

OMX Riga* 415,510,71%
* data 2014.12.19

OMX Tallinn* 762,500,44%
* data 2014.12.19

OMX Vilnius* 453,060,28%
* data 2014.12.19

Valiutos
USD2,80491,23%
EUR3,45280,00%
RUB4,746613,98%
GBP4,36800,52%
JPY2,36320,05%
SEK3,67491,40%
EEK2,20670,00%
PLN8,1766-0,12%
CAD2,41281,51%
Fondai
AtgalPersiųstiSpausdinti

10 rinktinių finansinių patarimų 2011-iesiems
Mano pinigai
2010.12.20 11:33
Skaityti komentarus (16)
Artėjant Naujiesiems pats laikas pagalvoti apie tai, kaip tvarkysite savo finansus - kokius sprendimus reikėtų padaryti dar šiemet, o kokiais sprendimais pradėsite kitus metus ir kaip keisis jūsų finansinė padėtis. Pateikiame rinktinius finansinius patarimus 2011-iesiems.

1. Išsikelkite tikslą
Jei neturite finansinio tikslo, tai aplinkybės valdo jus, o ne jūs jas – taip tarsi leidžiatės nešami gyvenimo srovės. Tuo tarpu turėdami tikslą jūs turėsite orientyrą ir tikslingai nukreipsite savo pastangas bei lėšas tikslui siekti. Tikslą užsirašykite ir perskaitykite bent kartą per savaitę. Apibendrinkite, ką nuveikėte per savaitę tikslui pasiekti ir kokius kitus žingsnius žengsite tikslo link.

2. Atidėkite „juodai dienai“
Jei dar neturite santaupų „juodai diena“, pradėkite jas kaupti. Auksinė asmeninių finansų valdymo taisyklė numato, kad sukaupti tokiame „juodos dienos“ fonde turėtų būti tiek lėšų, kad staiga netekę pajamų galėtumėte pragyventi bent tris mėnesius. Sunkesniais laikais, kuomet darbą susirasti sunkiau, specialistai pataria turėti pusmečio išlaidų atsargą.

3. Laikykitės principo: pirmiausia atidėti sau
Nelaukite mėnesio pabaigos ar kito atlyginimo, kad atidėtumėte į taupomąją sąskaitą tai, ką pavyko sutaupyti per mėnesį. Paprastai mėnesio pabaigoje lėšų nelieka. Jei nusprendėte taupyti, laikykitės principo pirmiausia pinigus skirti sau. Iš anksto numatytą sumą į taupomąją sąskaitą atidėkite tuoj pat, kai gaunate atlyginimą. Ir tik po to mokėkite už komunalines išlaidas Mėnesio išlaidas paskirstykite taip, kad užtektų likučio.

4. Kontroliuokite išlaidas
Sudarykite šeimos pajamų ir išlaidų biudžetą, pagrindinėms išlaidų grupėms nustatykite limitus ir laikykitės finansinės drausmės – sekite, kad išlaidos neviršytų limito. Ypač atidžiai skaičiuokite atsitiktines ir nebūtinas išlaidas. Būtent jų sąskaita galite sutaupyti. Kita vertus, nepamirškite savęs „apdovanoti“ už mažas pergales - pavyzdžiui, jei pavyksta ketvirtį pagal numatytą pajamų ir išlaidų planą, skirkite 10% sutaupytos sumos tam, kas jums teikia malonumą.

5. Pasirūpinkite pensija
Turbūt retas kuris tikimės, kad valstybinė socialinio draudimo sistema užtikrins tokią pensiją, už kurią galėtume oriai pragyventi. Todėl pensijai reikėtų kaupti ir savarankiškai. Jei dar neturite pensijų kaupimo sutarties, pasidomėkite investicijų valdymo ir draudimo bendrovių siūlomomis sąlygomis. Jei pensijai jau kaupiate, peržiūrėkite rezultatus, palyginkite mokamus mokesčius valdytojui. Jei įmanoma, pasinaudokite mokesčių lengvata, o valstybės grąžintą mokesčių permoką taip pat investuokite.

6. Padėkite finansinius pagrindus vaikų ateičiai
Šiuo metu yra įvairių finansinių instrumentų, kurie padės padėti sutaupyti būsimiems vaikų finansiniams poreikiams (aukštojo mokslo studijoms, pradiniam būsto įnašui ar pan.). Kadangi paprastai tai ilgalaikis taupymas, galite pasirinkti tokį instrumentą, kuris leistų pasinaudoti mokesčių lengvata, pavyzdžiui, kaupiamasis ar investicinis draudimas ne trumpiau kaip 10 metų.

7. Susitvarkykite mokesčius
Jei jums priklauso mokesčių lengvata, suskaičiuokite kiek turėtumėte įmokėti į fondą, kad maksimaliai pasinaudotumėte lengvata. Jei prekiaujate vertybiniais popieriais, kurių nesate išlaikę metus, žinokite, kad konkretiems metams tenkantis akcijų prekybos nuostolis nepersikelia į kitus metus – nuostolio nebus galima panaudoti kitais metais mažinant kitų metų apmokestinamąsias pajamas. Tad mokestine prasme galioja bendras principas – sąnaudas patirti šiais metais, o pajamas perkelti į kitus metus.

8. Sudarykite skolų grąžinimo planą
Jei turite skolų, visuomet palyginkite, kiek jums jos kainuoja. Įvertinkite ne tik metines palūkanas, bet ir administracinius mokesčius. Pavyzdžiui, susumavus greitųjų kreditų bendrovių mokesčius, trumpalaikė paskola gali kainuoti šimtus procentų, perskaičiavus mokesčius į metų palūkanų normą. Stebėkite, kiek išleidžiate vartojamajai skolai grąžinti – ši suma neturėtų viršyti 20% pajamų, priešingu atveju gyvenate ne pagal išgales. Visuomet pirmiau grąžinkite tą skolą, kuri yra brangesnė. Taip pat įvertinkite, ar palūkanos skaičiuojamos iš karto pasiskolinus – kai kurios finansų institucijos leidžia kurį laiką naudotis kredito kortelės limitu nemokamai.

9. Nuspręskite ar reikia draudimo
Jei esate šeimos maitintojas ir atsitikus nelaimei bei netekus pajamų, smarkiai pablogėtų šeimos finansinė padėtis, vertėtų apsidrausti gyvybę. Ne veltui sakoma, kad sveikata didžiausias turtas – išties jūsų sugebėjimai ir sveikatos būklė yra jums pajamas nešančios savybės. Paprastai siūloma rinktis gyvybės draudimo sumą, atitinkančią jūsų 3–10 metų pajamas, atsižvelgiant į šeimyninę padėtį, sutuoktinio gaunamas pajamas. Taip pat svarbu pagalvoti apie nuo jūsų finansiškai priklausomus asmenis – vaikus, sutuoktinį, tėvus. Vaikams bus reikalinga finansinė parama pragyvenimui arba studijoms, jūsų senstantiems tėvams gali būti reikalinga globa. Reikia pagalvoti apie tai, kad jei artimi žmonės jūsų netektų, jų pragyvenimo lygis žymiai nepablogėtų, ant jų pečių negultų padidėjusi išlaidų suma (paskola, laidotuvių išlaidos, mokesčiai valstybei ir pan.). Jei esate vienišas, jums aktualesnis draudimas nuo nelaimingų atsitikimų.

10. Suplanuokite atostogas
Paskutinės minutės pasiūlymai ar nereiškia, kad kelionę įsigysite išties pigiai ir pilnavertiškai pailsėsite. Planuodami atostogas kelionių agentūroje pasiteiraukite nuolaidų - dažnai įsigyjant kelialapį iš anksto galima išsiderėti reikšmingų nuolaidų. Patariama planuoti bent jau pagrindinę ar vieną kurią atostogų dalį, nes imti atostogas impulsyviai, nėra gerai. Ypač blogai veikia atostogų nukėlinėjimas dėl neatidėliotinų darbų. Tada neišvengiamai pablogėja savęs vertinimas (“nieko nesuspėju padaryti laiku“), nuotaika ir galų gale – savijauta.

Geriausiai pailsima nuo seno pamėgtose vietose, kur laukia įprasta aplinka. Tuomet poilsiaujantis iš karto gali numatyti, kas jo laukia nuvykus, ir taip sutaupo adaptacijai skirto laiko. O užsibrėžtas tikslas kasmet aplankyti vis kitas vietas ir patirti vis naujų įspūdžių gerų atostogų dar negarantuoja.

Visa portale ManoPinigai.lt esanti medžiaga priklauso UAB „Verslo žinios“, jeigu nenurodyta kitaip. Draudžiama ją platinti kitose žiniasklaidos priemonėse, internetiniuose tinklalapiuose be išankstinio UAB „Verslo žinios” sutikimo. Cituojant būtina aiški nuoroda į ManoPinigai.lt kaip informacijos šaltinį
 
 1-16 
Komentarai: pagal laiką pirma - seniausiapirma - naujausia
Kvailiausias - Nr.5
20.12.10 12:19Blogas komentaras!
Pasrupinkite pensija :))) tarsi tai butu imanoma..
mikimauzas, mikisatcharmauzas.lt
20.12.10 13:57Blogas komentaras!
mhm, arba vaikų ateitimi... Papasakokit bobutei tokius patarimus savo...
komentatoriams
20.12.10 15:22Blogas komentaras!
Na taip, "penkių dienų" planuotojams tikrai atrodo juokingai.
nu jo
20.12.10 22:34Blogas komentaras!
atsidekite sau - ot tai protingas patarimas... Tarsi vat zmogus gaudamas 678,50 Lt atiduoda uz komunalinius 600,00 Lt uz busto paskola 1000,00 Lt ir dar sau 'juodai dienai' atsideda.
Negaliu kaip graudu...
...
21.12.10 09:05Blogas komentaras!
ka gi,viskas bankams ir draudimui, pirmyn tautiečiai
moteris
21.12.10 11:27Blogas komentaras!
Jo kazkaip pasipyle tokie straipsniai - tik dek i banka banka banka...atrodo, kad ta musu alga gumine. Paskutinis punktas - graudziai prajuokino - atostogos, daugumai jos kieme (tie kurie gyvena nuosavuose namuose) arba kaime (tie kurie turi ten tevus)...neatostogavau jau tris metus :)
Komentatoriams
28.12.10 23:18Blogas komentaras!
Sitie patarimai ne jums. Nesivarginkit suprast ir prisiminkit patarle - "kaip biednas taip durnas, kaip durnas taip biednas". Melskites, kad ateitu laikas ir situos patarimus suprastumet! Kitko patart negaliu...
Juozas
30.12.10 19:24Blogas komentaras!
Patarimai vargšams, kad taptų pažangiais vargšais. Tai patarimai bankininkų, kuriems naudinga tokia politika. Darykit ne tai ką bankas sako, o tai ką bankas daro.
Juozas
30.12.10 19:28Blogas komentaras!
Patarimai vargšams, kad taptų pažangiais vargšais. Tai patarimai bankininkų, kuriems naudinga tokia politika. Darykit ne tai ką bankas sako, o tai ką bankas daro.
Rev Bommel, revbommelloansinvestment@gmail .com
29.01.11 14:22Blogas komentaras!
Dėmesio :::::

Mes esame sertifikuoti, patikimas, patikimas, efektyvus, dinamiškas, greitas,
patikimi,
bendradarbiauti finansininkas nekilnojamojo turto ir visi verslumo formas
finansavimą teiks ilgalaikę
Maksimali paskolos suma 5-50 metų.
Mes siūlome paskolų tipus ir daug daugiau:
* Asmeniniai Paskolos (neužtikrintas paskolas)
* Verslo paskolos (negarantuotą paskolą)
* Konsolidavimo paskolos
* Kredito derinys
* Home Improvement
Prašome, jei jums patinka, ir mes siūlome finansinius interesus, susisiekite su
mus elektroniniu paštu: revbommelloansinvestment@gmail.com |

Štai tada mums reikia paslaugų, jūsų bus paprašyta
Mūsų programa pradedama tvarkyti duomenis pagal jūsų kredito sumą.
Vardas: ___________________________
Vardas :____________________________
Lytis :_______________________________
Šeiminė padėtis: _______________________
Adresas: ______________________
Miestas / Pašto indeksas: ________________________
Šalis: ______________________________
Gimimo :________________________
Kreditinė: ________________
Reikalinga suma :.............................
Brandos :________________________
Mėnesio pajamos / metinės pajamos: _________
Pareigos :___________________________
Norėdami paskola: _____________________
Telefonas :_____________________________ ___
Faksas :__________________________________
Dėkojame už susidomėjimą!
Objektas:

revbommelloansinvestment@gmail.com
Aira, elspeth.mcinnesatcharunisa.edu.au
02.11.11 14:30Blogas komentaras!
What an asweome way to explain this-now I know everything!
Sparky, wnucjpamatcharaujvdzwi.com
17.01.12 08:24Blogas komentaras!
Last one to utliize this is a rotten egg!
Darence, areddinatcharphysics.ubc.ca
17.01.12 15:10Blogas komentaras!
Kick the tires and light the fires, problem officially sloved!
Xadrian, cptayangatcharjoseilbo.com
17.01.12 22:21Blogas komentaras!
There's a terrific amount of knoweldge in this article!
Wulan, infoatcharaktivkapital.se
23.03.12 08:47Blogas komentaras!
A perfect reply! Thanks for taking the torlube.
P John Waco, johnwacoloancompanyatcharyahoo.com
19.07.12 02:34Blogas komentaras!
Ar jums reikia bet kokios rūšies paskolą? Jums susirasti paskolą be jokių atsakymo? Mes esame čia, kad padėtų jums gauti paskolą. Registruokis dabar mums už paskolą. Mes esame Jūsų paslaugoms.susisiekite su mumis elektroniniu paštu: johnwacoloancompany@yahoo.com mes laukiame el. Mes pasiruošę Jums padėti.
 1-16 

Pirmojo puslapio naujienos
Laikraštis
Mano pinigai
Verslo naujienos
  • „Neste Lietuva“ 9 mėn.: augo pardavimai ir klientų skaičius
  • Baltarusijoje – panika dėl valiutos
  • Už baltąjį cukrų išmokėjo 15 mln. Lt
  • „Apple App Store“ rusams padvigubino kainas
  • Nukentėję nuo Rusijos, jautienos gamintojai atsigręžė į lietuvius